ЦВК запустила чат-бот про вибори

07 Жовтня 2020, 23:55

7 жовтня Центральна виборча комісія запустила чат-бот  (https://t.me/cvk_elections_bot), за допомогою якого можна отримати довідкову інформацію стосовно місцевих виборів 25 жовтня.

Про це повідомляє сайт IPC-Генічеськ з посиланням на інформацію відділу взаємодії із ЗМІ секретаріату ЦВК.

Чат-бот працює у тестовому режимі і використовує інформацію і дані з відкритих джерел офіційного сайтах ЦВК, ДРВ, а також законодавства Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

Програмне забезпечення чат-боту розроблено в рамках проєкту «Підвищення кібербезпеки і прозорості виборчих процесів в Україні», який Координатор проєктів ОБСЄ в Україні реалізує спільно з Центральною виборчою комісією 🇺🇦 за фінансової підтримки Місії США при ОБСЄ, Постійної місії Словацької Республіки при ОБСЄ, Уряду Федеративної Республіки Німеччини та Міністерства закордонних справ Норвегії.

Інформація у чат-боті систематизована по блокам для конкретної категорії суб’єктів виборчого процесу: виборців, членів комісій, кандидатів та політичних партій.

Зокрема, виборці матимуть змогу не тільки отримати у доступній формі майже будь-яку інформацію, пов’язану з майбутніми виборами, а й швидко знайти місце розташування виборчої дільниці, де вони мають голосувати. Чат-бот стане в нагоді й виборцям з інвалідністю. Адже його програма дозволяє перевірити доступність всіх без винятку приміщень, де відбуватиметься голосування.

Для членів виборчих комісій, кандидатів та політичних партій чат-бот має стати своєрідним путівником на весь час виборчої кампанії. Зібраний для цієї категорії суб’єктів виборчого процесу масив інформації дозволить отримати відповіді та поради як щодо загальних питань, так і стосовно конкретних процедур.

Нагальним є також розділ, пов’язаний із заходами щодо запобігання поширенню COVID-19 на виборчих дільницях. Цей блок містить конкретні рекомендації стосовно безпечної організації голосування в умовах пандемії коронавірусу.

Окрім того, всі користувачі чат-боту ЦВК зможуть підписатися на календар виборів. А також скористатися пошуковою системою, що пришвидшить отримання необхідної інформації.

Крім Телеграм, чат-бот буде також доступний у Фейсбуці.

Того ж дня громадянська мережа ОПОРА опублікувала чергову відеоінструкцію стосовно правильного заповнення бюлетеню.

Як повідомлялося, спостерігачі проаналізували, скільки витратили кандидати на рекламу у Фейсбуці для жителів Херсонщини.

ОПОРА зафіксувала реєстрацію на посади голів декількох громад Херсонської області кандидатів, які мають однакові або співзвучні прізвища.

Громадянська мережа ОПОРА підготувала кілька інструкцій, які допоможуть виборцям правильно заповнити бюлетень з голосування на місцевих виборах 25 жовтня.

  •  25 жовтня 2020 року в Україні відбудуться перші місцеві вибори за новим виборчим законодавством. Обиратимуть депутатів місцевих рад – сільських і селищних, міських, районних та обласних, районних у містах (де вони є), а також міського голову Києва та голів майже усіх міст, сіл і територіальних громад.
  •  Виборчий процес офіційно стартував 5 вересня.
  • Районні, обласні, районні у містах ради, а також сільські, селищні та міські ради з кількістю виборців понад 10 тисяч обиратимуться за пропорційною системою з відкритими списками.
  • Нова форма виборчих бюлетенів зустрінеться там, де виборці обиратимуть депутатів міської, селищної чи сільської ради, якщо в їхній територіальній громаді 10 тисяч і більше виборців (не мешканців у населеному пункті, а саме зареєстрованих виборців). Проголосувати потрібно буде одночасно і за партію, і за “свого” кон­крет­но­го кандида­та у ній.
  •  У містах і селищах з кількістю виборців до 10 тисяч залишиться мажоритарна система. Але округи будуть багатомандатними – в кожному зможе обратися від двох до чотирьох депутатів.