На Херсонщині деякі ТВК перераховують бюлетені через неналежне оформлення протоколів

29 Жовтня 2020, 22:19

У Херсонській області на деяких дільницях відбувається перерахунок голосів через скарги кандидатів та невідповідне вимогам законодавства оформлення протоколів.

Як повідомили в громадянській мережі ОПОРА, 29 жовтня Херсонська обласна ТВК прийняла протокольне рішення про те, щоб зобов’язати Станіславську сільську ТВК провести 30 жовтня повторний перерахунок голосів на всіх ДВК через неможливість встановити підсумки голосування. Протоколи, які надала ТВК містять виправлення, а деякі зазначені числа неможливо розрізнити.

Перерахунок голосів відбувається у Корабельній районній у місті Херсоні ТВК. «Перерахунок змушені робити не через скарги, а через те, що ДВК неспроможні здати нормальні протоколи навіть після  уточнень. Цифри не сходяться, плутанина з бюлетенями по партіях і номерах у списках», – зауважує членкиня виборчої комісії.

У Новій Каховці також триває перерахунок голосів. За словами голови Новокаховської міської ТВК Сергія Галагана, перерахунок голосів здійснюють у зв’язку зі скаргами представників деяких місцевих організацій політичних партій. Скарги подали кандидат у депутати Новокаховської міської ради від Херсонської регіональної організації політичної партії «Європейська солідарність Олексій Десна та кандидат у депутати Новокаховської міської ради від Херсонської регіональної організації політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» Дмитро Васильєв. Причиною скарг є невідповідне вимогам законодавства оформлення протоколів про підрахунок голосів.

Раніше до Дніпровської районної у місті Херсоні територіальної виборчої комісії надійшло кілька звернень, пов’язаних з роботою ДВК.

Згідно з частиною 5 статті 254 Виборчого кодексу України за результатами розгляду документів дільничної виборчої комісії та скарг про порушення вимог цього Кодексу під час проведення голосування та підрахунку голосів на виборчій дільниці, а також під час транспортування виборчих документів до територіальної виборчої комісії, що надійшли до територіальної виборчої комісії на момент прийняття документів дільничної виборчої комісії, територіальна виборча комісія може прийняти рішення про проведення повторного підрахунку голосів на виборчій дільниці в порядку, встановленому цим Кодексом.

Як повідомлялося, у Генічеській ТВК також перераховували бюлетени по деяким дільницям.

У неділю, 25 жовтня, в Україні проходило голосування з місцевих виборів.