Примусовий призов у Криму: правозахисники називають масштаби військового злочину

19 Жовтня 2020, 15:06

Керівниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник розповіла про масштаби воєнного злочину, який вчиняє Російська Федерація на території тимчасово окупованого Криму: примусового призову до лав російської армії.

Про це йдеться в повідомленні Кримської правозахисної групи у Фейсбуці.

«На сьогодні відомо про щонайменше 141 кримінальну справу проти кримчан, які не хочуть служити в російській армії. Покарання – позбавлення волі до 2-х років або штрафи. І що важливо – навіть якщо людину буде притягнуто до відповідальності і вона сплатить штраф, потім все одно вона має йти служити до російської армії. Якщо в перший рік початку такого призову це було 485 людей, то тепер цей показник набагато вищий – приблизно 3000 осіб за кожну призовну кампанію. Загалом за останні п’ять років до російської армії призвали 25 000 жителів Криму», – зазначила Ольга Скрипник

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба засудив черговий незаконний призов на строкову службу до російської армії в Криму. Міністр підкреслив, що всі злочини окупантів у Криму фіксуються і «прийде час, коли всі вони додадуться до справи і Росія понесе за них відповідальність».

Прокуратура Прокуратура АРК та міста Севастополя спільно з Офісом Генерального прокурора та ГО «Кримська правозахисна група» направили до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду повідомлення про черговий воєнний злочин Росії на окупованому півострові. Це повідомлення стало дев’ятим з часів окупації.

Нагадаємо:

  • У квітні 2018 року Україна в Раді Безпеки ООН вимагала від РФ припинити призов мешканців Криму в російську армію.
  • У жовтні 2018 року Україна звернулася до Міжнародного кримінального суду через незаконний призов своїх громадян у окупованому Криму до російської армії, що є черговим доказом здійснення РФ воєнного злочину на півострові, оскільки згідно статті 51 IV Женевської конвенції країна-окупант повинна утримуватись від залучення у будь-якому вигляді населення окупованих територій до військової служби.
  • МУС кваліфікував анексію Криму як міжнародний збройний конфлікт між Україною і РФ.
  • Навесні 2019 року зібрані експертами докази незаконного призову в армію РФ в Криму були отримані офісом прокурора Міжнародного кримінального суду. Експерти КПГ висловлюють надію, що ці матеріали допоможуть прокурору МКС відкрити розслідування по Україні, в тому числі щодо військових злочинів в Криму. Крім того, ці відомості допоможуть в роботі на міжнародному рівні для припинення незаконного призову в Криму.
  • Чому призов до армії РФ в окупованому Криму є військовим злочином, розповів Олександр СЄДОВ, аналітик Кримської правозахисної групи в програмі «Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська).