В ПРООН визначили переможців конкурсу місцевих ініціатив

24 Вересня 2020, 12:48

До участі у конкурсі були запрошені громадські організації, бізнес структури, органи місцевого самоврядування, об’єднані територіальні громади,  районні державні адміністрації, та структурні підрозділи Херсонської облдержадміністрації.

Про це повідомляють у ХОДА. 

Мета конкурсу – визначити та підтримати місцеві ініціативи, що спрямовані на зменшення негативних наслідків впливу пандемії коронавірусу COVID-19 в Херсонській області. На конкурс було подано понад 60 ініціатив, загальна сума бюджету яких перевищила 44 млн грн. Тематика ініціатив охоплює такі сфери, як охорона здоров’я, освіта, доступ до адміністративних послуг, розвиток місцевої економіки та соціальне підприємництво, тощо. Всі запропоновані ідеї заслуговують на увагу і після додаткового опрацювання допоможуть сформувати обласний план дій з протидії соціально-економічним наслідкам пандемії в Херсонській області.

Разом з тим, 10 ініціатив, які в найбільшій мірі відповідають умовам конкурсу, були відібрані для подальшого співфінансування та згруповані у п’ять тематичних кластерів, а саме:

  • Розвиток туристичної інфраструктури та створення нових можливостей для розвитку МСБ (партнери: ГО «Майбутнє Григорівки», Григорівська сільська рада Присиваської ОТГ);
  • Розвиток соціального підприємництва та створення додаткових економічних можливостей для жінок і молоді (партнери: Громадська організація «Центр сімейного добробуту», ФОП «Козачий», ФОП «Вакуленко», Ніжньосірогозький районний центр зайнятості);
  • Покращення доступу вразливих груп населення до якісних медичних послуг та швидкої діагностики (партнери: Департамент здоров’я Херсонської ОДА; Михайлівська, Зеленопідська, Золотобалківська, Новоолександрівська сільські ради);
  • Покращення доступу вразливих груп населення до онлайн освіти (партнери: Григорівська сільська рада Присиваської ОТГ);
  • Покращення доступу вразливих груп населення у віддалених поселеннях до якісних адміністративних послуг (партнери: Управління інформаційних технологій Херсонської ОДА; Великоолександрівська районна державна адміністрація, Верхньорогачицька районна рада та Скадовська міська рада).

Реалізувати відібрані ініціативи планується до кінця 2020 року. Процес впровадження буде додатково висвітлюватися в засобах масової інформації та соціальних мережах для можливої їх реплікації в інших громадах Херсонської області та обміну досвідом.

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) є глобальною мережею ООН в галузі розвитку. Вона виступає в підтримку перетворень і надає доступ до джерел  знань, практичного досвіду та ресурсів з метою сприяння поліпшенню життя населення. ПРООН працює в 166 країнах, взаємодіючи з ними у виробленні їх власних рішень з проблем глобального і національного розвитку. У розвитку власного потенціалу вони спираються на досвід ПРООН та широкого кола наших партнерів.