Генічеська ТВК не зареєструвала кандидатів від партії “Слуга народу”

29 Вересня 2020, 00:48

Чи реєструвати кандидатів у депутати Генічеської міської ради від партії “Слуга народу”, Генічеська міська територіальна виборча комісія вирішить у вівторок, 29 вересня.

Про це йшлося на засідання ТВК з перших місцевих виборів 25 жовтня, повідомляє кореспондент сайту IPC-Генічеськ.

Перед будівлею міської ради, в якій розміщується виборча комісія, відбулась акція місцевих мешканців, серед яких були незареєстровані кандидати.

На засіданні були зареєстровані кандидати у депутати міської ради від партій УДАР, “Опозиційна платформа – за життя”, “Блок Володимира Сальдо”, Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”, “Партія місцевого самоврядування”. Питання про реєстрацію кандидатів від партій “Зелених України” та “Слуги народу” перенесено на наступний день.

Голова комісії Юрій Тутов розповів про ситуацію, що склалася з реєстрацією кандидатів від “Слуги народу”.

“24 вересня о 23.53 представник партії “Слуга народу” прибув до ТВК. У час він вклався, але надав лише паспорт і ніяких інших документів, та заявив, що має намір здати пакет документів. Але, як він пояснив пізніше, за станом свого здоров’я, звернувся до лікаря, надав нам відповідну довідку і просить, оскільки така ситуація не регламентується законом, розглянути це питання та надати відповідне рішення. 26 вересня представник політичної партії Олександр Парицький прибув до комісії та здав документи. Я їх прийняв, тому що був повинен приймати всі документи, які надходять до комісії. Тепер слово за комісією”, – пояснив голова.

Серед присутніх лунали різні пропозиції: як підтвердити, так і відмовити в реєстрації кандидатів, аргументуючи це порушенням строків подачі документів, деякі пропонували кандидатам звернутися до суду у разі незгоди з рішенням ТВК.

Питання було винесене на голосування, члени комісії вирішили відмовити в реєстрації. Однак потім після дискусій було ухвалено нове рішення: оголосити перерву в засіданні та повернутися до розгляду питання наступного дня, у вівторок, 29 вересня.

У громадянській мережі ОПОРА розповіли сайту IPC-Генічеськ, що слідкують за ситуацією у Генічеську та нададуть коментар після того, як виборча комісія ухвалить якесь рішення.

Крім того, на засіданні 28 вересня ТВК зареєструвала для участі в виборах ще трьох кандидатів на посаду Генічеського міського голови: Віктора Плохушко, Олександра Тулупова і Олександра Галицького.

Як повідомлялося, раніше виникла конфліктна ситуація з подачею списків кандидатів у депутати. Нинішній голова Щасливцевської сільради Віктор Плохушко, який був представлений як кандидат на посаду Генічеського міського голови від партії «Слуга Народу» під час візиту президента Володимира Зеленського на Херсонщину, заявив, що обласний штаб “Слуги народу” не подав до ТВК затверджені на партконференції списки кандидатів у депутати майбутньої Генічеської міської ради.

При цьому Віктор Плохушко встиг подати документи для реєстрації в кандидати на посаду Генічеського міського голови як самовисуванець.

У свою чергу, голова Херсонської обласної організації партії «Слуга Народу» Юрій Соболевський, розповідаючи ситуацію в Генічеському районі, заявляв, що Віктор Плохушко пішов самовисуванцем “з незрозумілих причин”.

“Наш кандидат був обраний головою Генічних ОТГ Віктор. Також був затверджений список кандидатів у депутати. Однак, з причин нам ще не зрозумілих, Віктор Плохушко вирішив подати заяву на посаду голови ОТГ, відповідні документи (мабуть заздалегідь підготовлені) подали по ТБ. Також за інформацією нашого довіреника, відповідального за подання документів, штаб Віктора Похушка відмовився передавати йому документи (претенденти) під різні претексти, що зробило неможливим подати своєчасне подання до ТВК. Ми обов’язково проведемо ретельну перевірку всіх обставин цієї неприємної ситуації та опублікуємо її результати. Позицію щодо підтримки Віктора на виборах нашою партією не розглянули. Хочеться вірити, що це людський фактор, а не ще одна електоральна інтрига. Поки що запитань більше, ніж відповідей”, – написав Юрій Соболевський на своїй Фейсбук-сторінці.

За даними ЦВК, на виборах депутатів Генічеської міської міської ради мають право голосу 43557 громадян, вибори проводитимуться за системою пропорційного представництва.

Згідно календарного плану ЦВК, з 15-го і до 24-го вересня політичні партії могли проводити конференції обласних організацій з висунення кандидатів. Такі ж терміни і для реєстрації цих кандидатів.

Згідно спостережень ОПОРИ, Херсонська та Скадовська районні комісії порушили терміни утворення виборчих округів, а Новокаховська та Генічеська – утворили округи без принципу неперервності меж.

Нагадаємо:

  • 7 липня Верховна Рада призначила вибори до місцевих органів влади в Україні на 25 жовтня 2020 року. На окупованих територіях Криму і Донбасу місцеві вибори проводитись не будуть до припинення військової агресії Росії, виведення незаконних збройних формувань, відновлення контролю над державним кордоном України та відновлення конституційного ладу та правопорядку на цих територіях.
  • 5 вересня офіційно стартував виборчий процес з проведення місцевих виборів.