Два пляжі Арабатської Стрілки стали учасниками міжнародної екологічної програми «Блакитний прапор»

07 Вересня 2020, 18:08

7 вересня в Херсонській обласній державній адміністрації голові Щасливцевської сільради Віктору Плохушко було вручено сертифікат “Блакитного прапору”. 

Про це повідомляють у Щасливцевській сільській раді.

Цей документ дає унікальну можливість на перевірку пляжів за всіма 32 критеріями та отримання самого “блакитного прапору” вже наступного року, звісно, після інспектування Вікторією Радченко, яка є Кандидатом біологічних наук та головою правління ОО “Екологічна Ініціатива”, приїзд якої планується вже на 8 вересня 2020 року.

Нагадуємо, що таких сертифікатів лише два на Херсонщині за всю історію та обидва видані для перевірки пляжів Арабатської Стрілки, а саме : центральний пляж села Щасливцеве та пляж бази відпочинку “Чайка 1”.

Згідно з вимогами Програми, пляж повинен задовольняти стандартам 32-х критеріїв, що стосуються екологічної освіти та інформації, якості води, екологічного менеджменту, безпеки і послуг.

Критерії екологічної освіти та інформації включають в себе необхідність звертати увагу громадськості на чистоту (забрудненість) пляжу, інформувати населення про особливо чутливі області прибережної зони з метою їх охорони, включаючи інформацію про об’єкти флори і фауни; про правила поведінки на пляжі; про програму «Блакитний прапор», а також — про правила отримання пляжем Блакитного прапору. Це — одна з найбільш складних груп критеріїв, тому що вона включає в себе безпосередню освітню роботу не тільки по підвищенню рівня екологічної свідомості, а й щодо підвищення загального культурного рівня широких верств населення.

Критерії якості води вимагають відповідності якості води в зонах рекреації міжнародним і національним вимогам і стандартам.

Критерії екологічного менеджменту передбачають наявність плану землекористування і стратегичного плану розвитку прибережної зони, а також передбачає введення роздільного збору сміття, щоденне очищення пляжів під час сезону, відсутність на території пляжу транспорту та інше.

Критерії безпеки і послуг включають обладнання пляжів рятувальними вишками, інвентарем, наявність сертифікованих рятувальників і медпункту, доступність питної води і телефону, а також наявність спеціальних пристосувань для людей з особливими потребами та інше.

На своїй сторінці у Фейсбук сільський голова Щастливцевого Віктор Плохушко закликав своїх земляків підтримати ініціативу екологічно чистих пляжів в Генічеському районі. 

“Маємо надію, що з кожним роком все більше пляжів Генічеського району будуть долучатися до міжнародної ініціативи задля покращення якості надання послуг та захисту довкілля.
Заохочую всіх, хто бажає розвивати себе та свою територію, не зволікати, а почати діяти вже СЬОГОДНІ”, – зазначив Плохушко.