У Херсонському КВУ нагадали, що змінити виборчу адресу можна до 10 вересня: інструкції

31 Липня 2020, 19:35

У Херсонському відділенні Комітету виборців України нагадали, що змінити виборчу адресу для голосування місцевих виборів можна до 10 вересня.

Про це розповів голова Херсонського КВУ Дементій Білий під час онлайн-конференції медіа-центру ІРС-Генічеськ.

Він зазначив, що на 25 жовтня 2020 року в Україні заплановано проведення чергових місцевих виборів. Цього року взяти участь у голосуванні вперше зможуть переселенці з Донбасу і Криму.

“Частина дуже гострих проблем була знята змінами до Виборчого кодексу саме тим, що була прописана можливість для голосування наших гроадян не за місцем реєстрації, а за місцем свого фактичного проживання. Це є передовим досвідом і європейським стандартом”, – наголосив Дементій Білий.

https://www.facebook.com/UACEC/videos/3156554994424825/

Також він зазначив, що у разі необхідності виборці можуть звертатися до Херсонського КВУ.

З 1 липня 2020 року українці отримали можливість змінювати адресу голосування, у тому числі й онлайн. Це означає, що на найближчих місцевих виборах, які мають відбутися 25 жовтня, проголосувати зможуть і внутрішні переселенці, і усі, хто проживає фактично не там, де зареєстрований.
Є два варіанти: їхати до відділу ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) за місцем, де він фактично проживає, або оформити все онлайн. Для того, щоб змінити виборчу адресу дистанційно, потрібно мати електронний підпис.
Детальну інформацію про місце розташування потрібного відділу та його контакти можна знайти на сайті ДРВ у розділі «Відділи ведення реєстру».

  • Верховна Рада призначила вибори до місцевих органів влади в Україні на 25 жовтня 2020 року. На окупованих територіях Криму і Донбасу місцеві вибори проводитись не будуть до припинення військової агресії Росії, виведення незаконних збройних формувань, відновлення контролю над державним кордоном України та відновлення конституційного ладу та правопорядку на цих територіях.
  • 11 червня Центральна виборча комісія затвердила порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання. Новий порядок регулює можливість голосування виборців як на всеукраїнських, так і на місцевих виборах, для тих категорій виборців, які з певних причин не мали можливості зареєструватися за місцем проживання. Таким чином, проголосувати на місцевих виборах зможуть і переселенці. Відповідна постанова ЦВК набрала чинності з 1 липня 2020 року.
  • З 1 липня переселенці з Донбасу і Криму вже можуть подавати заявку на зміну місця голосування на місцевих виборах. Правозахисники підготували покрокову інструкцію для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), яким чином це можна зробити.