МОЗ: Динаміка захворювання на COVID-19 викликає занепокоєння

05 Липня 2020, 15:12

Динаміка захворювання на COVID-19 за останній місяць викликає занепокоєння: кількість госпіталізацій та хворих на пневмонію постійно зростає. 

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу 5 липня, пише сайт ІРС-Генічеськ.

“МОЗ закликає дотримуватися рекомендацій щодо маскового режиму, соціальної дистанції та антисептиків — це все зможе зберегти ваше здоров’я”, – наголосив очільник МОЗ України.

В Україні за минулу добу зафіксовано 823 нові випадки захворювання на коронавірусну інфекцію, з них 53 у дітей та 53 у медичних працівників. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 215 осіб. Одужала за добу 221 особа, померли 22 особи.

За останню добу проведено 13 957 тестувань, з яких 9934 методом ПЛР, 4023 методом ІФА.

За добу найбільшe кількість підтверджених випадків зареєстрованj у Львівській (138), Закарпатській (107) та Донецькій (81) областях.

5 липня в Україні 48 500 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 1249 летальних, 21 376 пацієнтів одужало.

У Херсонській області виявлено 196 випадків. З них  них: 182 людини побороли недуг; 11- інфіковані на COVID-19; 3 – померли.

Як повідомлялося раніше, в МОЗ України роз’яснили, коли треба одягати маску на пляжі.

Пацієнти, які перебувають в умовах стаціонару, отримують лікування, відповідно до медичних стандартів надання медичної допомоги пацієнтам на коронавірусну хворобу, в межах бюджетного фінансування закладу.

В Україні за останній місяць кількість випадків захворювання на пневмонію збільшилась більш ніж удвічі, переважна частина пневмоній — це ускладнення COVID-19. Наразі у країні фіксується більше 4 тисяч хворих з пневмонією на тиждень.

Нагадаємо:

  • 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.
  • Стежте за актуальною інформацією та порадами на офіційному інформаційному порталі Кабміну «Коронавірус в Україні»
    covid19.com.ua.
  • Організації, які співпрацюють з USAID Ukraine – USAID Україна у рамках Медійної Програми Internews в Україні та Фондe розвитку медіа (Media Development Foundation) – розробили та запустили в онлайн-режимі довідник AntiCovid (http://corona.imi.org.ua/), який надає журналістам та іншим медійникам поради щодо того, як висвітлювати пандемію COVID-19 та забезпечити при цьому власну безпеку, а також розповідає про правові аспекти журналістської діяльності під час пандемії.