Програма USAID DOBRE набирає нові громади

12 Червня 2020, 14:13

Програма USAID DOBRE розширює свою географію та шукає партнерів у Запорізькій, Чернігівській та Чернівецькій областях. Умови для відбору нових громад буде оголошено на наступному тижні.

Про це йдеться на сторінці програми у Фейсбуці, пише сайт ІРС-Генічеськ.

Конкурсний відбір 25 громад для участі у програмі USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) буде оголошено 15 червня о 15:00 у прес-центрі Українського кризового медіа-центру (Київ). Участь у Програмі DOBRE дозволить громадам посилити місцеве самоврядування, створити кращі умови для розвитку ОТГ, підвищити рівень залученості мешканців до вироблення та прийняття рішень, стимулювати місцевий економічний розвиток, а також зміцнити підзвітність у громадському управлінні.

Для участі в онлайн-заході запрошені: Cюзан Кутор, виконуюча обов’язки директора місії USAID; В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій України; Беррі Рід, директор Програми USAID DOBRE; голови об’єднаних територіальних громад; голови обласних державних адміністрацій, регіональні ЗМІ.

Модераторка онлайн-заходу: Ірина Малик, координаторка комунікації децентралізації УКМЦ DOBRE.

Подія транслюватиметься на Facebook-сторінках Програми DOBREДецентралізація та Українського кризового медіа-центру, а також на Youtube-каналі Ukraine Crisis Media Center.

Акредитація для журналістів до 18:00 12 червня за телефоном 0994413914 або 0980644151; або електронною поштою olha.tkachenko.v@gmail.com. Контактна особа – Ольга Ткаченко, координаторка соціальних медіа Програми DOBRE.

Як повідомлялося, програма DOBRE оперативно адаптувалася до коронавірусної кризи та продовжує допомагати громадам-партнерам успішно реалізовувати заплановані проекти. Кількість реципієнтів також значно збільшується, адже навчання тепер доступне для широкого загалу в онлайн-режимі, а не тільки представники громад-партнерів програми (які набиралися у попередні роки, і реалізовують проекти за фінансової та організаційної, консультативної підтримки ДОБРЕ, нових учасників програми вже давно не набирають).

Записи відеоматеріалів доступні на каналі у Youtube, а також на сторінці програми у Фейсбуці, сайті децентралізації.

10 громад Херсонської області працюють за програмою DOBRE. Бюджет програми DOBRE складає 50 мільйонів доларів США.

DOBRE – Децентралізація приносить кращі результати та ефективність – це програма, яка шляхом надання технічної та фінансової підтримки створить умови у 75 об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) України для покращення управління ресурсами, підвищення якості комунальних послуг, стимулювання місцевої економіки та долучення громадян до розбудови своїх громад. DOBRE посилюватиме місцеве самоврядування, поглиблюватиме демократію, сприятиме процвітанню та стабільності громад та поширюватиме досвід ОТГ серед інших громад для заохочення нових об’єднань.

Програма фінансується Агенством США з міжнародного розвитку та виконується Американсько-українсько-польським консорціумом під управлінням Глобал Ком’юнітіз. Партнерами програми є: Український Кризовий Медіа Центр (УКМЦ), SocialBoost, Фундація Підтримки Місцевої Демократії, Польща (FSLD), Малопольска Школа Державного Управління при Краківському Університеті Економіки (MSAP/UEK), Національний Демократичний Інститут (NDI).

DOBRE має дві основних цілі: підтримка доброї практики місцевого самоврядування в ОТГ та допомога громадянам та громадянському суспільству в конструктивній взаємодії з органами врядування та формуванні вимог щодо прозорості та послуг.

Агентство США з міжнародного розвитку (англ. United States Agency for International Development, USAID) — незалежне агентство федерального уряду США.

Затверджена USAID Стратегія співпраці з Україною з питань розвитку у 2019-2024 рр.  у якості першочергових виокремлює такі питання, як антикорупційна діяльність, протидія впливу російської агресії, а також сприяння економічному розвитку та енергетичній незалежності країни.   Окрім того, USAID і далі підтримуватиме заходи зі зміцнення демократії та досконалих механізмів врядування, поліпшення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у Східній Україні.

Починаючи з 1992 року, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку USAID, складає понад 3 млрд. дол. США.