Громада Гладківки проти приєднання до Голої Пристані

10 Лютого 2020, 16:42

Фото IPC-Херсон

Населення села Гладківка, що на Херсонщині, протестує проти примусового приєднання до Голопристанської ОТГ. За попереднім планом, гладківці мали створити окрему громаду, та рішенням Кабміну їх включили до складу сусіднього об’єднання попри їх волі.

Гладківці вимагали зустрічі з головою ХОДА та прийшли для цього під стіни адміністрації, та провести аудієнцію на місці не вдалось. В цей час Юрій Гусєв виступав з річним звітом у ККЗ “Ювілейний”.

Про подробиці кореспондентам IPC-Херсон розповіли місцеві активісти, зокрема вчитель біології Гладківської ЗОШ Світлана Леонова.

“Ми сьогодні зібрались для того, аби висловити свій протест, бо у нашої громади відбирають право на самовизначення. Без будь-яких обговорень нас намагаються приєднати до Голої Пристані. Ми вже були у складі Голопристанського району, та децентралізація дала нам більші можливості для самоврядування. Вже три роки, як ми стали ОТГ та, порівнявши умови життя тоді та зараз, наш народ відмовляється повертатись до тих часів. Нам вигідніше хазяювати самим! Ми відчули смак самостійності, ми бачимо, що впораємось”, – заявила Світлана Леонова.

Приєднати Гладківку до Голої Пристані Кабмін вирішив через невисокі економічні показники цієї ОТГ, розповів заступник голови ХОДА Дмитро Бутрій.

“В пропозиціях до перспективного плану, які ми подавали до Міністерства, Гладківка була окремою громадою, але Уряд не бачить перспектив розвитку саме цієї ОТГ і планує створити велику Голопристанську ОТГ, куди має увійти й Гладківка. По цифрах ця громада буде мати високий рівень спроможності, та люди не хочуть і я їх розумію — вони пройшли великий шлях. Я розумію їх розпач, та думаю, що пріоритети на сьогодні повинні орієнтуватися на майбутнє та бути вищими”, – зазначив Бутрій.

Гладківскі активісти все ж зуміли зустрітися з головою ХОДА після його звіту та передати йому звернення від громади села, з проханням надати їй шанс на самостійність. Гусєв пообіцяв вивчити звернення  та пролобіювати точку зору селян на найвищому рівні.

Активісти повідомляють, що на 17:00 призначено термінову сесію Гладківської сільської ради з приводу питання приєднання до Голої Пристані.

Читати публікацію російською.