Кримських татар з півдня України запрошують на “Академію Qırımlı”

11 Січня 2020, 18:22

Фото Центру військових досліджень

Кримських татар з південної України запрошують на навчальну сесію Академії Qırımlı у Херсоні, яку організовує Міжнародний республіканський інститут у партнерстві з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Навчання розпочнеться 17 січня, повідомляє сайт IPC-Генічеськ з посиланням на інформацію організаторів.

До участі запрошуються кримські татари, які проживають у Херсонській, Миколаївській, Одеській та Запорізькій областях.

Для цього необхідно заповнити аплікаційну форму за посиланням до 15 січня 2020 року включно.

Усі витрати, пов’язані з навчанням, проживанням, харчуванням та проїздом на всіх етапах програми, оплачуються Міжнародним республіканським інститутом.

Академія спрямована на підготовку відповідальних громадян, які в подальшому стануть провідниками змін у своїх громадах. Міжнародний республіканський інститут сприятиме залученню громадян до співпраці з владою задля втілення реформ з належного врядування та зміцнення демократичної практики місцевого самоврядування.

Серед тренерів будуть: Ірина Брунова-Калисецька, Максим Єлігулашвілі, Сергій Довгополий, Наталя Зайцева, Іван Лукеря, Олександр Солонтай, Олександра Матвійчук.

Учасники та учасниці віком від 18 років отримають знання з таких тем: як працює місцева влада, роль органів місцевого самоврядування та процедур прийняття ними рішень; практичні інструменти для контролю органів місцевого самоврядування та участі громадян в процесі прийняття рішень; дієві інструменти запобігання корупції; розуміння своїх прав; як створити коаліцію прихильників, щоб відстоювати інтереси перед органами місцевого самоврядування; як ефективно проводити кампанії громадського лобіювання.
Найбільш активні та мотивовані учасники, які завершать курс програми «Академія Qırımlı» отримають сертифікати, та ті фіналісти, які розроблять проектні ідеї кампанії громадського лобіювання будуть рекомендовані до участі в програмах стажування за кордоном під егідою МРІ та отримають запрошення на Національну конференцію громадян в Києві.

Нагадаємо, Агентство США з міжнародного розвитку (англ. United States Agency for International Development, USAID) — незалежне агентство федерального уряду США.

Затверджена USAID Стратегія співпраці з Україною з питань розвитку у 2019-2024 рр.  у якості першочергових виокремлює такі питання, як антикорупційна діяльність, протидія впливу російської агресії, а також сприяння економічному розвитку та енергетичній незалежності країни.   Окрім того, USAID і далі підтримуватиме заходи зі зміцнення демократії та досконалих механізмів врядування, поліпшення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у Східній Україні.

Починаючи з 1992 року, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку USAID, складає понад 3 млрд. дол. США.

Міжнародний республіканський інститут був заснований у 1983 році як неприбуткова та непартійна організація, що працює над утвердженням свободи та демократії в усьому світі. З 1994 року Міжнародний республіканський інститут (МРІ) розпочав співпрацю з Україною для просування належного врядування, зміцнення державних і громадських інститутів та об’єднання зусиль у країні на етапі перехідної демократії.

Читати російською.