Історична пам’ятка Олешківська Січ знаходиться на межі зникнення

24 Грудня 2019, 10:06

Одна з двох, не затоплених каскадом дніпровських водосховищ козацьких Січей, наразі планомірно знищується. Історична пам’ятка Національного значення потерпає від незаконних забудов на території, що охороняється законом. Крім того, частину території Січі місцеві підприємства використовують як сміттєзвалище. Про це кореспондентам IPC-Херсон розповів краєзнавець Андрій Лопушинський.
“Ситуація насправді катастрофічна. На території Січі продовжує будуватися готельний комплекс. Ніяких забудов на цій території не може бути. Крім того місцевий асфальтний завод вивозить на територію пам’ятки відходи свого виробництва. Якщо ця тенденція збережеться, то через кілька років ми можемо залишитись без однієї з двох, не затоплених водами Дніпра, Січей”, – заявив Лопушинський.
За словами науковця за його участю було створено ініціативну групу, що звернулась до голови Херсонської ОДА з вимогою взяти ситуацію під контроль. Юрій Гусєв, разом із науковцями, відвідав територію Січі та впевнився в згубній діяльності незаконних забудовників. Губернатор пообіцяв зробити все можливе для збереження історичної пам’ятки.
Детальніше про ситуацію навколо незаконної забудови Олешківської Січі ви можете дізнатись з сюжету Центру журналістських розслідувань за посиланням.