У «Голосі України» та «Урядовому кур’єрі» опубліковані списки обраних депутатів Верховної Ради

07 Серпня 2019, 14:28

Газети «Голос України» і «Урядовий кур’єр» у середу, 7 серпня, опублікували списки депутатів Верховної Ради, обраних на позачергових виборах 21 липня 2019 року. Вказані імена 423 депутатів, крім переможця в одномандатному окрузі №210, де результати голосування були встановлені після відведеного для цього законом терміну.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію сайтів «Голос України» і «Урядовий кур’єр».

Як вказується, список народних депутатів опублікований на підставі оригіналів документів, наданих Центральною виборчою комісією України.

Список прізвищ наводиться в алфавітному порядку. У ньому вказані імена 225 депутатів, обраних в багатомандатному окрузі (за партійними списками), а також 198 депутатів, які перемогли в 198 з 199 одномандатних (мажоритарних) округах.

У списку відсутній переможець в окрузі №210 Чернігівської області самовисуванець Сергій Коровченко. ЦВК отримала результати повторного підрахунку голосів у цьому окрузі 6 серпня – вже після відведеного для цього законом терміну. Його прізвище буде опубліковане пізніше, після завершення судів, в яких оскаржуються результатів виборів в окрузі.

Відповідно до закону про вибори Верховної Ради, Центрвиборчком має оприлюднити результати підрахунку голосів не пізніше, ніж на 15 день після голосування, тобто кінця дня 5 серпня.

3 серпня ЦВК на своєму засіданні оголосила офіційні результати виборів у багатомандатному виборчому окрузі (за партійними списками). Згідно з ними партія «Слуга народу» отримує у Верховній Раді 124 мандати, «Опозиційна платформа – За життя» – 37, ВО «Батьківщина» – 24, «Європейська солідарність» – 23, «Голос» – 17 мандатів.

5 серпня Центрвиборчком визнав обраними 198 народних депутатів України в 198 із 199 одномандатних виборчих округах.

Нагадаємо:

  • 21 липня 2019 року в Україні пройшли позачергові вибори до Верховної Ради України IX скликання. Українці в багатомандатному виборчому окрузі мали можливість проголосувати за одну з 22 партій, які брали участь у виборах. Також виборці могли проголосувати за одного з кандидатів на 199 одномандатних виборчих (мажоритарних) округах, де за місце в парламенті боролись 3220 кандидати: 1404 представляли 58 політичних партій і блоків, ще 1680 – самовисуванці.
  • У день голосування на позачергових виборах до Верховної Ради спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА не виявили системних порушень виборчого законодавства чи конфліктів, які б дестабілізували хід голосування чи мають суттєвий вплив на результати волевиявлення громадян.
  • 27 липня ЦВК опрацювала всі електронні протоколи окружних виборчих комісій на позачергових виборах до Верховної Ради. За ними за партійними списками і в одномандатних виборчих округах партія «Слуга народу» отримує 254 з 424 місць у парламенті, тобто абсолютну більшість, і тому не має потреби утворювати коаліцію з іншими партіями, аби сформувати уряд України.
  • Пізно ввечері 5 серпня ЦВК заявила про неможливість встановлення результатів позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року в відведений для цього законом термін в зв’язку з тим, що окружна виборча комісія №210 (Чернігівська область) не встигла здійснити призначений судом повторний підрахунок голосів на низці ділянок. ЦВК зобов’язала ОВК завершити підрахунок не пізніше 16:00 6 серпня.