Справа Гандзюк: дружина ексголови Херсонської ОДА звернулася до СБУ

09 Серпня 2019, 16:53

Марина Гордєєва, дружина ексголови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва та депутатка обласної ради, звернулася до СБУ, ГПУ та МВС через справу Гандзюк.

Про це Гордєєва заявила 9 серпня на позачерговій сесії Херсонської обласної ради, повідомляє медіа-центр “ІРС-Херсон”.

За словами дружини ексголови Херсонської ОДА, причиною звернення до правоохоронців стала оприлюднена у соцмережах та ЗМІ інформація про допит свідка Диновського Д.В. від 5 березня 2019 року по справі Гандзюк.

“В ньому зазначено, що заступник голови Херсонської обласної ради Віталій Булюк  розповсюджує про мене неприпустимо брехливі відомості, які ніколи не відбувались і не могли відбутись, що нібито ми були на зустрічі з Владиславом Мангером  і розмовляли про вбивство Катерини. З цього приводу мною були направлені запити до СБУ, Генпрокуратури, Міністерства внутрішніх справ з приводу відкриття кримінального провадження за фактами неправдивих показань свідка, з’єднаних з обвинуваченням у тяжкому чи особливо тяжкому злочині”, – заявила Гордєєва.

Депутатка попросила надати записи камер відеоспостереження в будівлі облради для підтвердження відсутності зазначеної в допиті Диновського зустрічі та офіційну письмову відповідь заступника голови облради Булюка з приводу інформації, що міститься в протоколі з допитом свідка.

Копії заяв Гордєєва опублікувала у “Фейсбук”.

Віталій Булюк відповів на заяву Гордєєвої  під час сесії. Він заявив, що є для СБУ “безперспективним свідком”.

“Я, як і багато хто з депутатів обласної ради, по цій справі давав свідчення у якості свідка у СБУ. Це не секрет. Я, як свідок, для Служби безпеки безперспективний. В мене немає ніяких свідчень не те що по відношенню вас, а й нікого серед учасників справи”, – сказав Булюк.

Нагадаємо, в річницу нападу на активістку, радницу міського голови Херсона Катерину Гандзюк на стіні Херсонської міськради з’явився напис «Убивці Каті Гандзюк будуть покарані».

  • 31 липня 2018 року на керуючу справами виконавчого комітету Херсонської міськради Катерину Гандзюк напали біля під’їзду її будинку. Її облили концентрованою сірчаною кислотою, у результаті жінку було госпіталізовано з хімічним опіком.
  • 4 листопада Гандзюк померла в київській лікарні, де вона лікувалася після нападу. Після цього слідчі змінили кваліфікацію нападу на неї на завершений злочин – по п.4, 6, 11 і 12 ч. 2 ст. 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене групою осіб, з корисливих мотивів, з особливою жорстокістю, за замовленням).
  • П’ятеро нападників на херсонську активістку Катерину Гандзюк, включаючи організатора і виконавців, пішли на угоду зі слідством і визнали себе винними.
  • Покровський районний суд Дніпропетровської області затвердив угоди зі слідством п’ятьох фігурантів справи вбивства радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк — Сергія Торбіна, Микити Грабчука, Віктора Горбунова, В’ячеслава Вишневського, Володимира Васяновича.

    Фігурант справи про вбивство активістки Катерини Гандзюк Ігор Павловський не порушив умов запобіжного заходу, відвідавши футбольний матч, повідомив 30 липня прес-секретар Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко. Він зазначив, що Павловський, який 28 липня відвідав футбольний матч в Одесі, не порушував умов запобіжного заходу. Лисенко пояснив, що термін запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, обраний Павловському, закінчився, а прокурори не стали подавати клопотання про продовження дії запобіжного заходу у зв’язку зі станом його здоров’я.