У Херсоні визначили найкращих та найгірших депутатів міської ради

27 Травня 2019, 10:15

В рамках кампанії Атестація депутатів місцевих рад, яка охоплює сімнадцять областей України, Херсонська обласна організація Комітету виборців України та Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень у медіа-центрі “ІРС-Херсон” презентувала результати персонального оцінювання діяльності депутатів Херсонської міської ради за 2018 рік.

Оцінювання роботи депутатів відбувалося двома способами – об’єктивні показники виконання депутатами своїх повноважень за 5-бальною шкалою та експертне опитування.

Як зазаначили голова КВУ Херсонщини Дементій Бєлий та директор  Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень Олександр Мошнягул, жоден з депутатів не отримав найбільшого балу за об’єктивними показниками. 22 депутати отримали чотири бали. 28 депутатів по «3» бали та 3 депутати по «2». Це Жуйков Сергій, Подлєсний Аркадій, Собчук Сергій.

Якщо порівняти експертне опитування та об’єктивні показники депутатської роботи, то найкращими є вісім депутатів.

Михайло Линецький, який єдиний отримав «5» балів по експертному опитуванню та «4» по об’єктивним показникам, та сім депутатів, які мали по чотири бали по об’єктивним показникам та по експертному опитуванню.  Це Беліченко Алла, Богданов Віталій, Дьякова Оксана, Дмитрієв Андрій, Ільченко Дмитро, Трошин Станіслав та Урсуленко Олена.

За словами експертів, якщо порівнювати цьогорічне оцінювання по об’єктивним показникам з 2017 роком, то слід зазначити, що результати оцінювання майже не змінились. Тоді задовільну оцінку отримало стільки ж (28) обранців, на 2 більше (24) добрих оцінок та на одну менше оцінку «2».

Чотири депутати покращили свої оцінки. З них три депутати отримали по «4» бали. Це Віталій Богданов (позафракційний, обирався по спискам УКРОПа), Олександр Ложичев (ВО «Свобода») й Роман Підперигора («Наш край»). Один депутат отримав «3»  замість минулорічної «2». Це Євген Матковський (ВО «Свобода»). Таким чином, половина фракції ВО «Свобода» покращили показники своєї депутатської діяльності.

Експерти зазначачють, вісім депутатів погіршили у порівнянні із минулим роком свої показники. Шість депутатів отримали по «3» бали замість «4». Це Нелля Голубенко (ВО «Батьківщина»), Олексій Заболотний та Артем Кіяновський («Опозиційний блок»), Валентин Сух (позафракційний, обирався по спискам ВО «Самопоміч»), Олена Мазур (УКРОП) та Олександр Кривчун (БПП «Солідарність»). Й два депутати отримали замість «3» по «2» бали. Це Сергій Жуйков (БПП «Солідарність») та Аркадій Подлєсний (позафракційний).

Загальні причини зниження оцінок це зменшення рівня інформування виборців про свою діяльність, зниження відвідування пленарних засідань сесій та депутатських комісій, голосування по спірним питанням проти інтересів громади, якість звітів перед виборцями.