27-річна Анастасія Яремко з Генічеська Херсонської області у 2023 році працювала членом і секретарем Генічеської окупаційної територіальної виборчої комісії та проводила для росіян незаконні вибори. 16 червня 2026 року Херсонський міський суд заочно визнав жінку винною в колабораційній діяльності.
Про це з посиланням на вирок суду повідомляють кореспонденти «ІРС-Південь».
Суд встановив, що Яремко Анастасія Станіславівна, 19 квітня 1999 року народження, уродженка Генічеська, добровільно прийняла пропозицію взяти участь у проведенні незаконних виборів у Генічеській міській громаді у 2023 році. Вона стала секретарем так званої «Генической территориальной избирательной комиссии», брала участь у формуванні її складу, а також у формуванні складу незаконних дільничних виборчих комісій.
Анастасія Яремко брала участь у підготовці документів щодо результатів незаконних виборів, а також у підготовці та ухваленні рішення «Генической ТВК» про їхні результати.
Наслідком злочинних дій Анастасії Яремко стало призначення 20 мундєпов незаконного окупаційного органу влади в Генічеську.

Анастасія Яремко, колаборантка. Фото із соцмереж.
У 2023 році росіяни нагородили жінку грамотою та почесною грамотою Центральної виборчої комісії. У 2024 році її нагородили памʼятною медаллю «За подготовку и проведение референдума о воссоединении Херсонской области с Россией».
Доказами вини Анастасії Яремко стали численні документи, зібрані слідством.
Суд визнав її винною в колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 КК України. Заочний вирок – девʼять років тюрми.
Додатково Яремко заборонили протягом 15 років після відбуття основного покарання обіймати будь-які посади, повʼязані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади, органах державного управління, органах місцевого самоврядування або органах, що надають публічні послуги, а також займатися діяльністю, пов’язаною з виборчим процесом.
Вирок суду ще не набрав законної сили.
Раніше про перехід Анастасії Яремко та інших членів її родини на бік окупантів писав Telegram-канал «Генічеськ UA». Вона разом зі своїм батьком Станіславом Яремком займалася цькуванням мешканців Генічеської громади, які не підтримують окупацію, публікуючи їхні персональні дані в групі «Ждуны Геническа».
У ніч на 12 серпня 2023 року Анастасія Яремко потрапила в ДТП, у якій загинули дві пасажирки та водій – Людмила Істоміна, Олена Лотоцька і Олександр Умрихін. Яремко тоді потрапила до реанімації. Як свідчать фотографії, виставлені нею у грудні 2023 року, Яремко, на жаль, вижила.
Як повідомлялося раніше, Ауріку Лєснік засудили до восьми років тюрми з конфіскацією майна за проведення «референдуму» в Херсоні та Антонівці.



