Колишня директорка Новотроїцької лікарні Олександра Голота отримала пʼять років позбавлення волі за колабораціонізм

10 Липня 2024, 12:40

Олександра Голота, колаборантка. Фото: соцмережі.

Олександра Голота, яка на початку повномасштабної війни очолювала КНП “Новотроїцька центральна лікарня”, визнана винною в колабораційній діяльності. Жінка добровільно очолила незаконно створену окупантами лікарню в Новотроїцькому і звільнила медиків, які не хотіли співпрацювати з ворогом. 8 липня 2024 року Київський районний суд Одеси заочно виніс їй вирок – п’ять років увʼязнення з конфіскацією майна.

Відповідний вирок суду опублікований на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень, передає Центр журналістських розслідувань.

У суді довели, що 39-річна Голота Олександра Володимирівна, виконуючи обов’язки директора КНП «Новотроїцька центральна лікарня», добровільно пішла на співпрацю з ворогом і зайняла посаду керівника незаконно створеної на базі цього комунального підприємства окупаційної лікарні. У червні 2022 року окупаційна адміністрація в Херсонській області внесла цю лікарню до єдиного державного реєстру юросіб РФ, головним лікарем в якому вказана Олександра Голота.

Доказами вини Олександри Голоти стали, серед іншого, покази свідків – співробітників Новотроїцької лікарні. За словами одного з них, жінка за посадою займалася фінансовими, кадровими і господарськими питаннями.

“У червні 2022 року Олександра Голота зателефонувала мені і розповіла, що їй дзвонили з окупаційного “міністерства” охорони здоров’я Херсонщини і запросили до Херсона з усіма правоустановчими документами лікарні. Після повернення Голота заявила, що тепер лікарня буде переоформлюватися відповідно до законодавства РФ і що статут і всі документи відтепер будуть перекладатися російською мовою. Голота «переоформила» лікарню, агітувала працівників до отримання зарплати в рублях, проводила збори колективу. Все це вона робила добровільно і без жодного примусу”, – цитують свідка у вироку суду.

За словами свідків, усіх співробітників лікарні влітку 2022 року агітували переходити на роботу до ворога. А тих, хто відмовився це зробити до 1 вересня 2022 року, автоматично звільняли з роботи.

Суд заочно визнав Олександру Голоту винною в колабораційній діяльності – за ч. 5 ст. 111-1 КК України. Вирок – п’ять років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також Голоті заборонено обіймати керівні посади в органах влади протягом десяти років.

Наразі вирок суду ще не набрав законної сили.

Раніше повідомлялось, що в окупованій Каховці пʼятьох незаконних “депутатів” достроково позбавили повноважень.