Вчителька і депутатка зі Сиваського Наталія Крупа заочно отримала 3 роки увʼязнення за колабораціонізм

08 Червня 2024, 09:55

Наталія Крупа, колаборантка.

Наталія Крупа, вчителька української мови та літератури, депутатка Новотроїцької селищної ради Генічеського району Херсонщини від ОПЗЖ визнана винною в колабораціонізмі. Жінка добровільно пішла на співпрацю з ворогом і незаконно очолила захоплений ліцей №2 у селищі Сиваське, займалась російською пропагандою і мілітаризацією дітей.

Відповідний вирок Івано-Франківський міський суду від 6 червня 2024 року опублікований на сайті Єдиного дердавного реєстру судових рішень.

Суд встановив, що 65-річна Крупа Наталія Пилипівна з селища Сиваське Новотроїцької громади Херсонщини займалася незаконною російською пропагандою в захопленому місцевому ліцеї №2.

Жінка в травні 2022 року добровільно, без жодного примусу, очолила Сиваський ліцей №2 Новотроїцької селищної ради, який окупанти незаконно зареєстрували в російському реєстрі юридичних осіб під назвою «Сивашская школа №2». В липні 2022 року Наталія Крупа пройшла курси «перекваліфікації» в тимчасово окупованому Криму, після чого загарбники допустили її до виконання своїх обов’язків.

«Наталія Крупа вилучала українську мову та всі українознавчі дисципліни зі шкільної програми, запроваджувала російську мову, вивчення історії Росії, географії Росії, займалась мілітаризацією освіти дітей та молоді, схиляла до співпраці з ворогом педагогів, переслідувала вчителів, які виявляли свою українську національну ідентичність», – йдеться у вироку суду.

На засідання суду Наталія Крупа не являлась, тож вирок їй винесли за її відсутності.

Жінку визнали винною в колабораційній діяльності за ч. 3 ст. 111-1 КК України. Вирок – 3 роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах влади протягом 15 років.

Як повідомляє Центр журналістських розслідувань, Наталія Крупа з 2016 по 2020 роки очолювала Сиваський ліцей №2. Останні роки вона працювала там вчителькою української мови та літератури.

У 2020 році її обрали депутаткою Новотроїцької селищної ради від проросійської ОПЗЖ. У селищній раді Крупа очолила постійну комісію мандатну, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою.

Відомо, що Наталія Крупа погрожувала батькам учнів у Сиваському незаконною депортацією до Росії, якщо ті не віддадуть їх навчатися до захопленого ліцею №2.

Також вона була організаторкою незаконного референдуму з «приєднання» Херсонщини до РФ у вересні 2022 року.

Раніше повідомлялось, що росіяни провели слідчий експеримент у справі своїх військових, які розстріляли 7 людей на лівобережжі Херсонщини.