Поставляв картриджі для друку окупантам: Дмитру Лютікову, підприємцю з Херсона, загрожує до 5 років увʼязнення

15 Червня 2024, 12:48

Ілюстративне фото: відкриті джерела.

Херсонський підприємець Дмитро Лютіков добровільно пішов на співпрацю з ворогом і 14 червня 2024 року отримав від СБУ підозру в колабораційній діяльності. За поставку окупантам картриджів для друкарської техніки йому загрожує від 3 до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на текст підозру.

Слідство встановило, що 40-річний ФОП Лютіков Дмитро Ігорович у січні 2023 року зареєструвався підприємцем у окупантів за російським законодавством. Згодом він зареєструвався на порталі державних закупівель РФ.

16 травня 2023 року Дмитро Лютіков уклав контракт з окупаційною податковою службою Херсонщини на поставку картриджів для друкарської техніки на загальну суму 413 800 рублів. Ці гроші Лютікову перерахували на казначейський рахунок у південній філії російського ПАТ «Промсвязьбанк» у Волгограді.

Слідчі кваліфікували дії Дмитра Лютікова за ч.4 ст.111-1 КК України – колабораційна діяльність. Йому світить від 3 до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна, позбавлення права займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років або штраф.

Раніше повідомлялось, що за співпрацю з російськими окупантами Юрію Шашкову загрожує до 10 років увʼязнення.