Колишній директор Бериславського педагогічного коледжу Андрій Костюк отримав 10 років увʼязнення за колабораціонізм

11 Червня 2024, 11:29

Андрій Костюк, колаборант. Фото: скриншот відео.

Андрій Костюк, перебуваючи на посаді директора Бериславського фахового педагогічного коледжу ім. В. Беньковського Херсонського державного університету, добровільно пішов на співпрацю з ворогом і очолив окупаційну адміністрацію Бериславського району. За це Приморський районний суд Одеси 6 червня 2024 року заочно визнав його винним у колабораційній діяльності.

Відповідний вирок суду опублікований на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень, передає Центр журналістських розслідувань.

Суд встановив, що 41-річний Костюк Андрій Михайлович з Берислава Херсонської області навесні 2022 року добровільно очолив окупаційну адміністрацію Бериславського району.

Вина Костюка підтверджується численними доказами: фото і відео з окупаційних пабліків, де гауляйтер роздавав російські рублі, зустрічав делегації з РФ, спілкувався з представниками окупаційних військ і місцевими колаборантами. Також про злочини Андрія Костюка в суді розповіли троє свідків.

За словами начальника Новорайської сільської військової адміністрації, він перебував в окупації до 15 липня 2022 року. За місяць до того, в червні, йому зателефонував Андрій Костюк і сказав, що він очолює російську «военную администрацию». Костюк викликав тоді до себе всіх голів громад Бериславського району для обговорення організації роботи. Начальник Новорайської СВА відмовився зустрічатися з гауляйтером.

Після цього до Новорайська приїхав підлеглий Андрія Костюка і почав обговорювати питання проведення незаконного російського референдуму і роботи державних установ України під російським прапором. За відмову від співпраці посадовцю погрожували: «Будут последствия». Тож чоловік був змушений виїхати з окупації на підконтрольну українську територію, а гауляйтером Новорайська росіяни призначили Сергія Андрющенка.

Староста села Новокаїри Милівської громади Бериславського району у суді свідчила про те, що 1 липня 2022 року її від імені Андрія Костюка повідомили про представлення голови Милівської окупаційної адміністрації Тетяни Суржик. Згодом жінка мала зустріч з самим Костюком, який розповів, що збирається призначити своїх людей у кожній громаді, аби «вони слідкували за всіма прилеглими населеними пунктами». Сама староста відмовилась працювати на ворога. Більш детально ці події ЦЖР описував у репортажі з села Новокаїри.

Ще один свідок, начальник одного з управлінь Бериславської районної держадміністрації розповів, що неодноразово бачив в окупації Андрія Костюка. Досить довгий час будівля Бериславської РДА і райради стояла зачиненою, а згодом до неї вдерлися російські військові, які організували свою адміністрацію на чолі з Костюком.

За скоєні злочини Андрія Костюка суд заочно визнав винним у колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 КК України. Вирок – 10 років позбавлення волі з конфіскацією у власністю держави всього його майна.

Також Костюку заборонено протягом 15 років обіймати посади в органах влади, правозахисних і правоохоронних органах.

Про злочини Андрія Костюка неодноразово повідомляв Центр журналістських розслідувань. Через його перехід на бік ворога Головне управління Державної казначейської служби України у Кіровоградській області заблокувало його електронно-цифровий підпис. Це призвело до того, що без зарплати залишився колектив Бериславського фахового педагогічного коледжу.