Браконьєрство на водних обʼєктах: правоохоронці запобігли завданню збитків державі на суму майже 3,5 мільйони гривень

14 Червня 2024, 13:14

Фото: Поліція Херсонської області.

До 16 червня 2024 року на території Херсонської області діє весняно-літня нерестова заборона на вилов водних живих біоресурсів. Працівники сектору поліцейської діяльності на воді Херсонського районного управління поліції патрулюють річки та озера для запобігання порушень цих обмежень. Правоохоронці запобігли завданню збитків державі на суму в майже 3,5 мільйони гривень.

Як розповів начальник поліцейського підрозділу Микола Іващенко, під час відпрацювання акваторії озера Погоріле-друге, що належать до Національного природного парку «Нижньодніпровський», у воді правоохоронці виявили та вилучили 30 раколовок загальною довжиною 242 метри. У знаряддях лову була риба: сом, карась, бичок, лин, щука, тарань та більше тисячі раків. Водні біоресурси у живому вигляді правоохоронці повернули до природнього середовища. Цим попередили завдання збитків державі на суму 2974125 гривень.

Фото: Поліція Херсонської області.

В акваторії річки Інгулець поліцейські виявили та вилучили 18 сіток загальною довжиною більше одного кілометра. У них перебували водні біоресурси: 12 сазанів, 48 карасів, 2 соми, 5 лящів, тарань, окунь. Рибу в живому вигляді випустили до водойми, чим попередили завдання збитків державі на суму майже 150000 гривень.
На озері Біле, яке також належать до Національного природного парку «Нижньодніпровський», поліцейські дістали з води 5 браконьєрських сіток загальною довжиною 390 метрів. У знаряддях лову були такі види риб, як сазан, карась, сом та судак. Рибу випустили до водойми, попередивши завдання збитків державі на суму 205129 гривень.
Таким чином лише за кілька днів водні поліцейські попередили завдання збитків державі на суму 3329254 гривень.

Фото: Поліція Херсонської області.