Вивозила дітей з Херсонщини до РФ: методистці Наталії Тищенко загрожує до 12 років увʼязнення за колабораціонізм

11 Травня 2024, 14:19

Наталія Тищенко, колаборантка. Фото: відкриті джерела.

10 травня 2024 року Наталія Тищенко з Херсона отримала від СБУ заочну підозру в пособництві державі-агресору. Вона брала участь у захопленні місцевого дитячого садка №10, який зрештою й “очолила” під час окупації обласного центру. Згодом зловмисниця була причетна до депортації українських дітей до Росії.

Про це інформує Центр журналістських розслідувань з посиланям на текст підозри, опублікований на сайті Офісу генерального прокурора.

Слідством було встановлено, що 40-річна Тищенко Наталія Віталіївна у липні 2022 року добровільно пішла на співпрацю з російськими окупантами та “очолила” захоплений дитячий садок №10 у Херсоні. Вона набирала туди працівників, виплачувала їм зарплату в російських рублях і переводила освітній процес у закладі на російські “стандарти”.

За цей злочин СБУ заочно повідомила Наталії Тищенко підозру в пособництві державі-агресору, за ч. 1 ст. 111-2 КК України. Колаборантці загрожує від 10 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

До повномасштабної війни Наталія Тищенко працювала методисткою у дошкільному підрозділі херсонського навчально-виховного комплексу №56. У повідомленні про підозру вказано, що вона народилась 27 квітня 1984 року.

Відомо, що Наталія Тищенко брала участь у збройному захопленні херсонського дитсадка №10.

Після звільнення Херсона Тищенко перебралася до окупованого Генічеська і обійняла посаду керівника проєкту уповноваженого з прав дитини Росії “Країна для дітей” у Херсонській області. Це один з тих проєктів, що сприяють депортації українських дітей до Росії. Сама Наталія Тищенко в сюжетах окупантів розповідала про вивезення дітей з Херсонщини до російського Владивостоку.

Восени 2023 року Наталія Тищенко пішла на підвищення і стала у окупантів заступницею так званого “міністра праці та соціального захисту Херсонщини”.

Крім того, колаборантка зараз є співголовою херсонського окупаційного відділення пропутінського руху “Народний фронт”.

Раніше повідомлялось, що “директору” окупаційного слідчого ізолятора повідомлено про підозру.