Плохушко розповів, як на Арабатці боротимуться за свою ОТГ

30 Квітня 2020, 18:29

Віктор Плохушко

Уряд затвердив перспективний план формування територій громад на Херсонщині, в якому передбачається створення однієї об’єднаної територіальної громади в Генічеському районі. Щасливцевський сільський голова Віктор Плохушко розповів про те, як громади на Арабатській Стрілці, які раніше ініціювати створення своєї ОТГ, збираються відстоювати право на добровільне об’єднання.

“Ми звернемося до нашого гаранта – президента України, до перших осіб держави. Якщо ж реакції не буде, підемо до суду”, – зауважив сільський голова у коментарі сайту ІРС-Генічеськ.

Після оприлюднення рішення уряду поборники створення об’єданої територіальної громади на Арабатці збираються звернутися до перших осіб країни. Разом з тим, чекатимуть, поки асоціації міст та громад України, що виступають проти формування однієї ОТГ на території Генічеського району, направлять свої звернення до уряду.

Якщо ж реакції від високопосадовців не отримають, підуть відстоювати свої права до суду, – резюмував Віктор Плохушко.

Водночас на урядовому порталі було оприлюднене розпорядження від 29 квітня 2020 року № 474-р про затвердження перспективного плану формування територій громад Херсонської області, який передбачає створення однієї ОТГ на території Генічеського району.

Як повідомлялося раніше, на затвердження уряду подали два проєкти перспективного плану формування територій громад у Херсонській області. За одним передбачається створення об’єднаної громади на Арабатській Стрілці, за другим – створення лише однієї ОТГ в Генічеському районі.

Вже декілька років на Арабатській Стрілці намагаються створити об’єднану територіальну громаду.

https://www.facebook.com/IPC.Genichesk/videos/313575659605486/

Проект рішення про об’єднану територіальну громаду депутати Щасливцевого, а потім – і Стрілкового ухвалили у квітні 2016 року. Однак висновку від обласної адміністрації так і не отримали.

Наприкінці 2019 року до ХОДА вже вдруге подали пакет документів про добровільне об’єднання громад сіл Щасливцеве, Генгірка і Приозерне з жителями села Стрілкове у Стрілківську сільську об’єднану територіальну громаду.

Тоді ХОДА надала відповідь, в якій не було чіткої позиції щодо відповідності Конституції і законам України рішень щодо об’єднання сільських рад на Арабатській Стрілці.

У січні поточного року від ХОДА надійшов черговий лист, в якому йдеться про те, що проектом плану формування територій громад Херсонської області на території Генічеського району створення Стрілківської сільської об’єднаної територіальної громади не передбачено.

Однак Щасливцевський сільський голова Віктор Плохушко висловив сподівання, що створення Стрілківської ОТГ зафіксують у перспективному плані, який формує обласна адміністрація.

30 січня в селі Щасливцеве відбулася зустріч голови Херсонської обласної держадміністрації Юрія Гусєва з жителями Арабатської Стрілки. На зустріч також приїхав народний депутат від 185-го округу Херсонщини Володимир Іванов. Вони пообіцяли розповісти урядовцям про бажання місцевих жителів створити окрему від інших населених пунктів Генічеського району громаду на Арабатці.

Нагадаємо:

У прийнятому в листопаді 2019 року Херсонському обласною радою перспективному плані Генічеський район розглядався як одна ОТГ.

Однак 20 грудня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)» №2189 від 30.09.2019.

Закон передбачає зокрема, що об’єднання громад відбувається виключно за перспективним планом. Також у законі йдеться, що перспективні плани розробляють обласні державні адміністрації і затверджує уряд.