Кулеба порівняв Крим з Ельзасом та Лотарингією

20 Грудня 2019, 14:37

Підписання Версальського мирного договору у 1919-му році.

В ході урочистостей з нагоди відкриття сервісних зон на КПВВ “Каланчак”, Віце-прем’єр-міністр України Дмитро Кулеба розповів кореспондентам IPC-Херсон, що уряд не має фіксованої дати повернення Криму. Це не означає, що Україна відмовилась від своїх територій, просто , на думку Кулеби, встановлення фіксованих дат у таких складних процесах — пережиток радянського минулого. Віце-прем’єр-міністр зазначив, що світова історія має безліч прикладів повернення анексованих територій. Одним з найяскравіших є ситуація навколо Ельзасу та Лотарингії.
“Я провів три роки як посол у Франції та бував в Ельзасі. Це регіон зі складною долею, що мігрував між Німеччиною та Францією. Сорок років цей регіон був анексований Німеччиною, та французи дочекались свого шансу і ці землі повернулись до складу їх держави. Тому я не можу сказати скільки може зайняти процес деокупації Криму, але важливо, щоб ми були готові до цього постійно”, – наголосив Кулеба.
Зазначимо, що території французьких Ельзасу та Лотарингії після Франко-пруської війни наприкінці XIX століття були окуповані Німецькою імперією. В регіоні відбувалися етнічні чистки з боку німців та утиски французької мови та культури. Під час Першої світової війни ельзасці відмовились вести бойові дії на стророні Троїстого союзу. За умовами Версальського мирного договору землі було повернено Франції, та у 1940- му вони були знову окуповані Третім Рейхом. Остаточно  ці провінції повернулися до складу Франції лише після Другої світової війни.