Стажування у Чехії для журналістів-розслідувачів та громадських діячів Одеської області та м. Києва
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) повідомляє про початок відбору учасників з Одеської області та м. Києва. на навчальну програму стажування у Чеській Республіці «Моніторинг фінансування політичних процесів для забезпечення їх прозорості та просування реформ» за проектом «Навчальні програми професійного зростання» (Participant Training Program).
Навчальна програма «Моніторинг фінансування політичних процесів для забезпечення їх прозорості та просування реформ» проходитиме у Чеській Республіці триватиме один тиждень. Учасники відбиратимуться шляхом відкритого конкурсу. Група складатиметься з 10 осіб. Також буде відібрано до 3 альтернативних кандидатів, які зможуть взяти участь у програмі у разі відмови від участі когось з основних кандидатів. Програма розроблятиметься для групи в цілому з урахуванням побажань її учасників. Під час перебування у Чеській Республіці учасники проживатимуть у готелі із двомісним розміщенням.Орієнтовна дата поїздки – з 1 – 8 лютого 2015 р. Усі витрати відібраних учасників програми покриваються проектом, окрім вартості виготовлення закордонного паспорта та витрат на території України (транспортних, проживання в готелі у разі потреби, поштових тощо). Знання англійської мови не вимагається, під час програми з групою працюють перекладачі.
Мета навчальної програми «Моніторинг фінансування політичних процесів для забезпечення їх прозорості та просування реформ» полягає в обміні досвідом, ідеями та стратегіями з представниками громадських організацій Чехії (та сусідніх країн через відео конференції) щодо моніторингу фінансування політичних процесів, зокрема діяльності політичних партій та виборчих кампаній. Моніторинг фінансування політичних процесів був широко застосований у Чеській Республіці, і відіграє важливу роль у боротьбі чеського громадянського суспільства у підвищенні прозорості та чесності в суспільному житті. Чеськими фахівцями напрацьовані основні уроки, що матимуть велике значення для українських колег на шляху широкого запровадження моніторингових процесів. Кінцева мета програми полягає в наданні учасникам інструментів, знань і методів, які вони будуть застосовувати в Україні при розробці та реалізації ефективних кампаній з контролю фінансування політичної діяльності.
Учасниками цієї програми можуть бути:
- журналісти-розслідувачі;
- представники українських громадських об`єднань, які сфокусовують свою роботу на політичних та виборчих процесах і зацікавлені у створенні умов для прозорості фінансування політичної діяльності (в тому числі, представники організацій «ОПОРА», Інститут медіа права, Комітет виборців України (КВУ) і Громадянський рух «ЧЕСНО»);
- представники організацій, які здійснюють досліджують перебіг виборчих кампаній;
- представники організацій, які публічно лобіюють впровадження реформ виборчого законодавства та антикорупційних законів.
Вимоги до кандидатів:
- бути громадянином України;
- проживати в Україні на момент подання документів, відбору учасників та проведення програми;
- працювати в установах чи організаціях Одеської області або м. Києва;
- мати щонайменше три роки досвіду роботи і намір працювати у тій самій сфері ще біля 5 років;
- мати право отримати візу J-1 (віза програм обмінів) та в подальшому дотримуватися обмежень, передбачених цим типом візи.
Докладніша інформація про програму розміщена в мережі Internet за адресами:
www.ptp.ceume.org.uawww.facebook.com/ParticipantTrainingProgramwww.linkedin.com/groups/Participant-Training-Program-in-Ukraine
Для участі у конкурсі необхідно:
Заповнити он-лайн Анкету кандидата для участі в програмі на сайтіwww.ptp.ceume.org.ua та подати один примірник роздрукованих і власноруч підписаних після заповнення он-лайн форми документів до 25 листопада 2014 р. .
Документи для участі у програмі необхідно відправити рекомендованою чи кур’єрською поштою за адресою:
Проект «Навчальні програми професійного зростання»
Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні (CEUME) вул. Еспланадна, 28, оф. 7, м.Київ, 01001
Документи можна також подати особисто протягом робочого дня (з 10:00 до 18:00). Офіс проекту знаходиться за вказаною вище адресою, найближча станція метро – «Палац спорту», телефони для контактів — (044) 246-7205, 246-7208, 246-7213.
Співбесіда з кандидатами проводитиметься орієнтовно у м. Одеса 4 грудня у м.Київ 5 грудня 2014 р. Транспортні витрати для участі у співбесіді не відшкодовуються.
Координатор програми: Олена Кисельова, тел. (044) 246-7205/13, (050) 355-9510, kyselyova@ceume.org.ua