До 31 травня – прийом заявок для участі у семінарі для молодих журналістів у Берліні
До 31 травня приймаються заявки від молодих журналістів з України, Білорусі, Росії та Молдови для участі у семінарі «Культура пам’яті — чого можна навчитися у Німеччині на прикладі Берліну». Семінар пройде у м.Берліні (Німеччина) з 28 червня по 6 липня.
Організовують семінар taz-Panterstiftung на базі загальномінецької газети TAZ.
Берлін — це не просто сьогоднішня столиця Німеччини. Місто було політичним центром двох диктатур ХХ століття у Німеччині: фашистської диктатури нацистів та німецької соціалістично-комуністичної диктатури.
Після Другої світової війни Західна Німеччина і об’єднана Німеччина після 1989 року розробили культуру пам’яті, яка, звичайно, може і має бути доопрацьована і покращена, але ця культура слугує основою для збереження знань про катастрофічні наслідки цих диктатур. Берлін є домівкою для багатьох символів німецької «Культури пам’яті».
Семінар для молодих журналістів зі Східної Європи познайомить учасників з німецькою культурою пам’яті, отримані знання учасники зможуть використати для дискусій про необхідність вивчення історії цих часів, про особливості культури пам’яті у країнах Східної Європи.
На 2014 рік припадає чимало річниць: 100 років з початку Першої світової війни, 75 років з початку Другої світової війни, 25 років падіння Берлінської стіни, 20 років правління Лукашенка.
Під час перебування у Берліні учасники повинні написати статті на тему, дотичну до культури пам’яті.
Вимоги до учасників семінару:
— працювати журналістом у газеті, агентстві або Інтернет-медіа;
— добре володіти російською мовою;
— знання німецької та/або англійської мови буде перевагою.
Документи слід відправити у PDF та назвати наступним чином: Прізвище.Ім’я. CV6, Прізвище.Ім’я.motivation6.
Організатори беруть на себе витрати пов’язані з проїздом, проживанням та харчуванням. Учасникам потрібно мати 50 євро для харчування у дні роботи над статтями.
Заявку на участь у семінарі можна надсилати англійською, російською чи німецькою мовами, вона складається із резюме та мотиваційного листа. Вищевказані документи потрібно надіслати на offrabbit.transitions@googlemail.com до 31 травня.
Організатори семінару: taz-Panterstiftung, Барбара Ортель (taz) та Петер Лізеганг (off-rabbit transitions.