6 організацій, які надають фінансову підтримку журналістам-розслідувачам — ІРРП
Objective пропонує журналістам розслідувати теми відносин України, Білорусі та Молдови з ЄС, теми атомної енергетики, бізнесу (офшори, оподаткування, порушення законів), діяльності уряду і місцевої влади, екології, політики і економіки 1990-х, перепони у розвитку прогресу і демократії та інші.
З критеріями для подання аплікаційних форм можна ознайомитись на сайті.
Самі заявки приймає координатор Objective в Україні, Білорусі та Молдові Брайан Боннер за електронною адресою editorobjective2@gmail.com .
Фонд розвитку ЗМІ Посольства США
Фонд підтримує як незалежні ЗМІ усіх типів, так і індивідуальні проекти журналістів. Покращення професійних стандартів шляхом проведення журналістських розслідувань і створення аналітичних матеріалів є одним з пріоритетів програми. Якщо ініціатива є цілісним проектом, що триватиме до 12 місяців, пошукач може претендувати на грант до 24 000 доларів. Хоча, як зазначила під час панельної дискусії Ольга Жиряченкова, типовий розмір гранту складає близько 15 000 доларів. Детально про умови можна прочитати на сайті Посольства, а також завантажити аплікаційну форму.
Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) є неприбутковою спільною програмою низки регіональних розслідувальницьких центрів і незалежних медіа зі Східної Європи, Центральної Азії та інших країн. Мета центру – допомогти зрозуміти, як організована злочинність і корупція впливає на життя людей. Більше про результати діяльності організації можна прочитати на сайті.
OCCRP працює над створенням бази даних документів, які пов’язані з організованою злочинністю, а також підтримує як транскордонні, так і національні розслідування, що викривають організовану злочинність та корупцію.
Фінансування надається у вигляді оплати гонорару, видатків на статтю (в тому числі відряджень), доступу до баз даних, юридичної підтримки журналістів, що задіяні у проекті. Розмір фінансування залежить від теми матеріалу і визначається в кожному окремому випадку індивідуально. Заявки у довільній формі, але з детальним описом свого проекту можна направляти на електрону адресу lvladyslav@hotmail.com Владу Лаврову.
Окремо варто зазначити Міжнародний фонд «Відродження», а також програму U-Media, яку реалізує Internews Network. Ці донорські організації підтримують розслідувальницьку діяльність через свої ініціативи. Тому варто слідкувати за оголошенням конкурсів на сайтах цих організацій, а також звертатися до керівників відповідних напрямків.